UŚMIECH DO KOŃCA

Wpisy

 • sobota, 16 grudnia 2017
  • GŁOSY ZA BONUSY

   Rozszyfrowałem PiS. To dosyć prosta zależność o której - nie wiedzieć czemu - nie mówi opozycja. No cóż, podobno, jaka władza taka i opozycja.

      Czy ludzie bardziej wolą dostawać prezenty niż zarabiać? Moim zdaniem lenie i nieudacznicy zapewne chętniej wyciągają rękę po nagrody za samo istnienie. Jednak osoby ambitne, wolą pracą niż jałmużną osiągać życiowe sukcesy. PiS natomiast zapatrzył się w gierkowską metodę sprawowania władzy. I postanowił rozdawać - kosztem całego narodu - mieszkania. Oczywiście pierwszy wystrzał z petardy budowlanej jest bardzo efektowny. Jednak w swojej istocie płytki oraz fałszywy.

     Nie lepiej obniżyć podatki i wprowadzić niższe obciążenia dla pracodawców niż rozdawać mieszkania? Ależ oczywiście, że lepiej - z racjonalnego punktu - widzenia wspomagać rynek pracy. Jednak partia rozdająca  mieszkania - na koszt podatników obciążonych 23 procentowym VAT-em - próbuje zdobywać głosy wyborcze wbrew logice ekonomicznej oraz moralnej. Nie zapominajmy jednak, że tego typu polityka już raz zbankrutowała. I rozleniwiała cały naród. Wpychając nasz kraj w długi oraz zacofanie. Więc, może przestańcie ludzi czarować rozdawnictwem, tylko zredukujcie podatki. Bo zdobywanie głosów wyborczych za bonusy trąci myszką.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   sobota, 16 grudnia 2017 15:17
 • piątek, 15 grudnia 2017
  • BARDZO SPRAWIEDLIWE ORAZ PRAWE

   Podobnie jak wiele osób w Polsce byłem za wprowadzeniem programów socjalnych. Jednak jak zwykle to bywa kolejny raz zostałem oszukany przez polityków.

     Pamiętam, jak przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi PiS obiecywało, po 500 zł na każde dziecko. I owszem obietnica została spełniona w zakresie pierwszego dziecka w przypadku płatników KRUS-u, którzy nie muszą wypełniać PIT-ów. No, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żeby ktoś mówił, że 500 złotych otrzymają Polacy od drugiego dziecka. No cóż, ale o tym fakcie dzisiaj już nikt nie mówi, ani nie pisze.

      Zastanawiam się z jakiej racji mam zasuwać na większy VAT, który miał być zmniejszony do poziomu 21 proc? Czy tyranie na obiboków, patologię obejmował program wyborczy jakiejkolwiek partii? Teraz jeszcze może będę harował na bezpłatne mieszkania dla ludzi, którzy ominęli kredyty oraz okres ciężkiej pracy. Jestem głupcem, więc będę tyrał - bez słowa sprzeciwu - na osoby żyjące na koszt państwa.

     Jakoś nie pamiętam, żeby ktoś w kampanii wyborczej cokolwiek mówił o konieczności likwidacji okręgów jednomandatowy oraz wydłużeniu kadencji radnym samorządowym do 5 lat. Może najlepiej wydłużyć od razu obecną kadencję parlamentu do 25 lat. Prezesa partii rządzącej mianować królem. I wszystko bez poprawek przegłosować w nocy. No, to jest przecież bardzo sprawiedliwe oraz prawe.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   piątek, 15 grudnia 2017 18:17
 • czwartek, 14 grudnia 2017
  • CZŁOWIEK TO KRUCHA MATERIA

   Zupełnie nie wiem czemu mam dzisiaj ochotę lekko poruszyć tematykę ludzkiego przemijania? Chyba grudzień mnie mocno dołuje wyjątkowo, krótkimi dniami? Więc, będę truł.

      Ludzie w większości przypadków sądzą, że gromadząc różnego rodzaju materię uzyskają nieśmiertelność. Więc, kolekcjonują znaczki, samochody, domy, nieruchomości, pocztówki, płyty gazety, antyki, precjoza, książki, filmy, zdjęcia oraz pieniądze. Zgromadzone przedmioty otaczają szczególnym kultem. I tworzą z materii swój sens istnienia.

    Tymczasem śmierć z reguły przychodzi ukradkiem. I w zaskakujący sposób niszczy wszelkie plany kolekcjonera. Zwłoki człowieka wędrują do trumny lub urny. A domy - mające przeżytkową konstrukcję - buldożery. Działki są ponownie dzielone pod kątem nowych potrzeb. Fortuny finansowe zjada inflacja lub kryzys. A kolekcje filatelistyczne i bibliofilskie są rozprzedawane lub rozkradane itp., itd.. Więc jaki jest prucia sobie żył przez całe życie dla pomnażania beznadziejnie kruchych dóbr materialnych?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 grudnia 2017 15:33
 • środa, 13 grudnia 2017
  • W MORDĘ ZA STAN WOJENNY

   Dzisiaj – w kolejną rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego – znowu poczułem się trochę, jakbym żył w latach 80 –tych ubiegłego wieku.Zakutych sowiecką niewolą łbów wciąż u nas nie brakuje.

     Proszę pozwolić, że nie będę się certolił i nazwę sprawy po imieniu. Krew mnie zalewa, kiedy ludzie w XXI wieku wciąż próbują wybielać ,,Jaruzela”. Tyle lat mija wolnej Polski, a nadal w mamy w kraju ludzi, nie pojmujących moskiewskiej podległości władz PRL-u.
   Opowiastki o zbawiennej roli Stanu Wojennego zostały sfabrykowane przez Kreml. I wciąż przeżerają mózgi komuchom i różnej maści liberałom wierzący w bzdury upowszechniane przez socjalistyczne media.

     Więc, gdy usłyszałem gościa, który w hardy sposób próbował gadać jak Trybuna Ludu i Dziennik Telewizyjny emitowany 13 grudnia 1981 roku. To miałem ochotę dać w mordę współczesnemu Leninowi. Jednak obawiam się, że po spotkaniu z intelektualnym smrodem nie domyłbym sobie rąk. Więc opuściłem pomieszczenie zainfekowane brakiem elementarniej wiedzy na temat zbrodni komunistycznych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   środa, 13 grudnia 2017 18:11
 • wtorek, 12 grudnia 2017
  • WŁADZA WIE LEPIEJ !

   Dzisiaj chyba pierwszy raz od wyborów parlamentarnych głośno oznajmiłem, że rozczarował mnie rząd PiS, podobnie jak kiedyś Lech Wałęsa i AWS?

     Owszem widzę pozytywne działania ekipy prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Na plus obecnej władzy zaliczam między innymi:
   - uszczelnienie podatków VAT,
   - ściganie złodziei kamienic - szkoda, że tylko działania wyjaśniające patologię, dotyczą wyłącznie Warszawy.

      Jednak, proszę wybaczyć, ale dla osób mojego pokroju - uczciwie tyrających na kawałek chleba - ludzie kierowani przez duet premierów Beata Szydło i Mateusz Morawiecki w zasadzie nic nie zrobił.

   O to kilka przykładów zaniedbań:

   - podatki jak były wysokie tak wciąż pozostają wysokie,
   - koszty utrzymania wzrosły, czyli żywność, energia, odzież itp.,
   - wiadomości w telewizji kurskiego to partyjna propaganda,
   - władza z nikim nie dyskutuje, tylko z roku na rok staje się arogancka i pyszałkowata,
   - głównym celem wydatków publicznych staje się finansowanie rozrodczości, co ma związek również z wspomaganie patologii, przy kompletnej ignorancja osób racjonalnych,
   - stawiamy na uzbrojenie mając w głębokim poszanowaniu leczenie osób chorych, zgodnie z hasłem: ważniejsze są zamki w drzwiach niż pełna lodówka i lepiej umrzeć z głodu niż dać się napaść,

   - nikt nie porusza tematu raju podatkowego spod znaku KRUS,
   - emerytury są żałośnie niskie,
   - pomijany jest przez władzę temat smogu, przynoszącego plagę licznych nowotworów i powstałego podczas ogrzewania domów oraz oprysków sadów i pól,
   - media publiczne popularyzują disco polo, kompletnie ignorując artystów nie mających jakiegokolwiek dostępu do mediów oraz pomocy od państwa,

   - człowiek z dawnego PZPR zajmuje się stanowieniem prawa w RP itd., itp..

     Pewnie mógłbym długo jeszcze krytykować rząd, ale po co, przecież Władza wie wszystko lepiej niż ja. I jest najmądrzejsza oraz najcudowniejsza na całym świecie.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   wtorek, 12 grudnia 2017 16:09
 • poniedziałek, 11 grudnia 2017
  • ALE SZCZĘŚCIARZ W OKULARKACH

   Nagle – ni z tego ni z owego – pojawił się w sporym magazynie na obrzeżach wielkiego świata, wyskoki człowiek w okrągłych okularach.

      Poczciwy właściciel sieci handlowej zaskoczył wszystkim podwładnych. I  po jakiś krótkim czasie mianował uśmiechniętego Jegomościa, szefem magazynów. Facet usiadł za biurkiem, przetarł binokle. I z miejsca słyszy:
   - Kierowniku, koniunktura na nasze produkty wzrosła. Dzięki sprzyjającym warunkom na rynku handlowym wpływy do kasy firmy ostro się zwiększą.
   Spokojny mężczyzna nic nie powiedział tylko się lekko uśmiechnął. Wtedy wpada następny pracownik zdyszany. I od progu woła:
   - Nasze stosunki z kontrahentami uległy ociepleniu. Wszyscy chcą korzystać z usług magazynów pana kierownika. Wpływy finansowe na pewno będą znacznie większe niż dotychczas. Podobno teraz nagle nawet prezes zarządu nas polubił.
   Nowy zarządca magazynów – nic nie mówiąc – lekko poprawił krawat pod szyją.
   Wpada kolejny człowiek do biura magazynów i krzyczy:
   - Kierowniku chcą rozbudowywać nasze magazyny.
   Tym razem wysoki mężczyzna w okrągłych okularach mocniej się uśmiechnął. I wreszcie stwierdził:
   - No, może nie jest to jakoś bardzo dużo, ale jednak dużo.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:40
 • niedziela, 10 grudnia 2017
  • MY TO JESTEŚMY

   Na świecie szanuje się ludzi osiągających sukcesy. A u nas chętnie niszczymy i depczemy szczególnie uzdolnione jednostki. No cóż, Polska.

   • Mieliśmy rząd znoszący złote jaja. Jednak - jak to nad Wisłą - skoro sternicy się sprawdzali to należało zniszczyć sprawnie działającą ekipę. W końcu, kogo jak kogo, ale Polaków stać, żeby stracić to co dobre. I zamiast rozwijać skrzydła iść na niepewne. Nie zapominajmy jednak, że my to jesteśmy.
   • W RP ludzie z jednej strony w lwiej większości są chrześcijanami. Jednak raczej w dziedzinie naśladowania Jezusa Chrystusa daleko nam do ideału. Już nie mówię o tym, że ważniejsza jest dla nas choinka z prezentami niż żłobek z Synem Boga. Najgorzej, że nie potrafimy bronić własnej tradycji i kultury.
   • Okazuje się, że partyjnictwo, które trawiło nasz kraj za komuny znowu zaczyna być modne nawet na szczeblu samorządowy. Teraz - podobnie jak w okresie sierpa i młota - lokalni działacze będą musieli mieć partyjne poparcie.
   • Chociaż wcale nie tęsknię za mrozem i obfitym śniegiem to jednak deszczowa jesień nie napawa mnie optymizmem. Dlatego z utęsknieniem już wyglądam wiosny chociaż jeszcze nie rozpoczęła się zima. Po prostu nie lubię listopadowo - grudniowych krótkich dni.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 grudnia 2017 19:04
 • piątek, 08 grudnia 2017
  • BRONIĆ, CZYLI ZWLONIĆ PREMIERA

   Podobno nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być jeszcze lepiej niż jest. Obawiam się jednak, że u nas wcale nie jest dobrze. I lepiej też nie będzie.

     Dymisja Pani Premier Beaty Szydło śmieszy, tumani i straszy. W czwartkowe południe najpierw PiS murem staje w Sejmie RP za szefową Rady Ministrów. Są kwiaty i uściski prezesa Jarosława Kaczyńskiego. A wieczorem dowiadujemy się, że nowym premierem Polski zostanie Mateusz Morawiecki. Proszę wybaczyć, ale nic z tego nie rozumiem.

     Pomijam fakt braku elementarnej kultury, jaki miał miejsce podczas sejmowych obrad, dotyczących wniosku PO w sprawie odwołania obecnego rządu. Wyjście PiS-u z sali plenarnej to nie są wzorce godne do naśladowania dla dzieci i młodzieży.

     Jednak niszczenie sprawnie działających mechanizmów to typowe postępowanie panujące po prawej stronie rodzimej sceny politycznej. Proszę pozwolić, że przypomnę Państwu znamienny fakt rozwiązania przez PiS parlamentu w 2007 roku. Uradowane wówczas twarze polityków z kręgów ,,Sprawiedliwych i Prawych” oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego, skaczącego do góry – na miejscu opozycji – pokazywałbym do znudzenia w spotach reklamowych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   piątek, 08 grudnia 2017 15:22
 • czwartek, 07 grudnia 2017
  • KTO JEST WALNIĘTY W GŁOWĘ ?

   Specjaliści twierdzą, że popadanie ze skrajności w skrajność - bez stanów przejściowych normalności - może świadczyć o niezrównoważeniu emocjonalnym danej jednostki.

     Od jakiegoś czasu zastanawiam się, gdzie ja żyję? Czy przypadkiem nie jestem w ,,domu wariatów”. Z jednej strony publiczne media pieją z zachwytu na temat sukcesów obecnego rządu. A z drugiej strony od lipca 2017 roku słyszę informacje na temat konieczności przeprowadzenia rekonstrukcji Rady Ministrów. Ba, nawet są podobno propozycje zmiany Szanownej Pani Premier. Coś tu jest nie tak.

     Po co mamy zmieniać coś, co fantastycznie funkcjonuje? Jaki jest sens rozkręcać drogi szwajcarski zegarek? No chyba, że ktoś nas oszukuje? I podaje kłamliwe informacje na temat znakomitych osiągnięć obecnego rządu. Przepraszam, ale dla mnie jest to całkowicie niezrozumiała sytuacja. No cóż, może jestem zwyczajnie walnięty w głowę? I nie pojmuję oczywistości.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „KTO JEST WALNIĘTY W GŁOWĘ ?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 grudnia 2017 15:29
 • środa, 06 grudnia 2017
  • PRECZ Z MAGICZNYMI ŚWIĘTAMI !!!

   Chociaż jestem zwolennikiem oddzielania spraw świeckich od religijnych, to szlag mnie trafia gdy słyszę jak niektórzy Święta Bożego Narodzenia nazywają Magicznymi Świętami.

     Moim zdaniem sprawą popularyzowania nowej nazwy świąt pod szyldem ,,magii” powinien zająć się Sejm RP. Jakim prawem, ktoś bezczelnie próbuje przeinaczać naszą tradycję oraz kulturę? Niech liberalni spece od handlowego marketingu spróbują nazywać w idiotyczny sposób święta wyznania mojżeszowego lub islamu to na własnej skórze przekonają się co znaczy potęga prastarych wyznań.

   Tymczasem z chrześcijan można sobie robić w najlepsze drwiny. I wszyscy milczą. Owszem sam jestem zwolennikiem dominikańskiej pokory i ascezy. Jednak przestańmy dawać sobie wchodzić na głowy.

     Przed nami są Święta Bożego Narodzenia. I jeżeli ktoś ordynarnie zmienia naszą tradycję to pluje w reklamach wszystkim w twarz. Ba, obraża nas. Dlatego apeluję do polityków.
   - Proszę zrobić porządek z przeinaczaniem nazwy ,,Świąt Bożego Narodzenia”. I wprowadzić prawo, które zakazuje niszczenia na terenie RP naszej tradycji oraz kultury.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   środa, 06 grudnia 2017 15:37

Archiwum

Kanał informacyjny