UŚMIECH DO KOŃCA

Wpisy

 • piątek, 23 marca 2018
  • BANKSTERZY RZĄDZĄ ?

   Obiecanki, cacanki, a głupiemu radość. Będę starał się - co jakiś czas - przedstawiać Państwu niezrealizowane obietnice wyborcze.

      Owszem wiem, że władza chełpi się - bez względu na racjonalność - spełnianiem swoich programowych celów. Jednak moim zdaniem mamy do czynienia z typowym staropolskim przysłowiem:

   - Każda pliszka swój ogonek chwali.

      Pamiętacie Państwo ile się mówiło o wyjątkowo niesprawiedliwym systemie bankowym, obowiązującym na terenie naszego państwa? I co zmieniono coś w sprawie kredytów lub systemu oszczędzania ? U nas nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku.

      Banki żądają niemałych sum odsetek od pożyczonych klientom pieniędzy. Natomiast nasze konta oszczędnościowe w zasadzie przynoszą żałosne przychody. I co, czy to jest prawe i sprawiedliwe rozwiązanie?

      Proszę wybaczyć, ale moim zdaniem nasz system bankowy jest wyjątkowo niezrównoważony. Niech Państwo sprawdzą, wysokość oprocentowania kredytów mieszkaniowych w państwach starej UE oraz w USA. I porównają z naszymi propozycjami kredytowymi. Jednak moim zdaniem nie ma co liczyć na poprawę sytuacji w zakresie finansów. W końcu banksterzy rządzą.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   piątek, 23 marca 2018 16:15
 • czwartek, 22 marca 2018
  • POWINNIŚMY CICHO SIEDZIEĆ

   Polacy zawsze byli - bez względu na koszty i konsekwencje - mistrzami podskakiwania. Kiedyś w czasach wojny rwaliśmy się do najsilniejszych. A w sporcie mamy mistrza skoków narciarskich Kamila Stocha.

     Gdy 10 kwietnia 2010 rozbił się polski samolot pod Smoleńskiem z Czołowymi Osobistościami RP na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim to wszyscy nagle na całym świecie nabrali wody w usta i nie atakowali Rosji. Zostaliśmy sami - nie licząc wiernej Gruzji – z olbrzymią tragedią. I podejrzeniami o zamach na Sterników Państwa Polskiego.

      A teraz kiedy istnieją obawy, że za zamachem gazowym w Anglii stoi Kreml to Polacy pierwsi się wyrywają z szeregu do obrony Wielkiej Brytanii przed Putinem. Proszę wybaczyć, ale dla mnie to błąd dyplomatyczny. Co nam da drażnienie Moskwy ?

     Powinniśmy siedzieć cicho i tak jak inni czekać na rozwój sytuacji. Nie czarujmy się nie damy rady Rosji. I niepotrzebnie - nie mając dowodów na atak gazowy Kremla w Anglii -  dolewamy oliwy do ognia.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   czwartek, 22 marca 2018 15:26
 • środa, 21 marca 2018
  • DĄŻYĆ DO DOSKONAŁOŚCI

   Gdzieś pośród moich pozornie zawiłych myśli jest prosta droga prowadząca do kresu życia. Więc, chociaż staram się zapominać o nieuchronnej śmierci. I podziwiać zmieniające się wokół mnie krajobrazy. To jednak zdaję sobie sprawę z konieczności zamknięcia książki z napisem Marny Składacz Słów.

      Wiele razy byłem absolutnie niemiły dla ludzi. A przecież wolałbym, żeby pozostały po mnie rzeczy dobre. Owszem nie chcę być teraz - nagle ni z tego ni z owego - miękki jak plastelina. Po prostu wydaje mi się, że powinienem bardziej przyłożyć w zakresie rozprzestrzeniania pozytywnych działań, niż siania fermentu.

      Nie chcę przez to powiedzieć, że przestanę być krytyczny wobec otoczenia. A mój próg wymagalności zmaleje do poziomu ziarnka piasku. Nic z tych rzeczy. Po prostu chciałbym przejść wewnętrzną metamorfozę. I chwaląc innych zwracać uwagę, że należy dążyć do doskonałości poprzez uczciwość, pracę, spontaniczność, poświęcenie, wyrozumiałość oraz serdeczność.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   środa, 21 marca 2018 16:27
 • wtorek, 20 marca 2018
  • WOLNA PRZESTRZEŃ

   Jesteśmy niewolnikami nowych technologii. Codziennie odbieramy dziesiątki wiadomości drogą elektroniczną. Nieustannie pozostajemy do dyspozycji nosząc przy sobie telefony komórkowe.

     Nasz umysł praktycznie całą dobę jest zaabsorbowany różnego typu sprawami, I w zasadzie nie odpoczywa. Nawet podczas snu, weekendu, świąt lub urlopu docierają do nas dźwięki informacji emitowanych przez tablet lub smartfon. W zasadzie człowiek nie ma kiedy oderwać się od spraw zawodowych. I zwyczajnie po ludzku pomyśleć o niebieskich migdałach.

      Dlatego w trosce o nasze zdrowie psychiczne. Odłączmy telefony. Porzućmy media społecznościowe. Nie upajajmy się konfliktami politycznymi emitowanymi przez media. Przestańmy się troszczyć o stan naszych kont bankowych. I chociaż przez cały dzień lub tydzień zostawmy sobie wolną od problemów przestrzeń. Zanurzmy swoje myśli w obłokach. Czytajmy książki. Spacerujmy lub biegajmy. Beztrosko pływajmy. Nasz mózg oraz serce potrzebują odpoczynku oraz wolnej od trosk przestrzeni.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 marca 2018 16:09
 • poniedziałek, 19 marca 2018
  • POTĘŻNY PUTIN

   Czy w Rosji jest demokracja w stylu zachodniej Europy? Pod pewnymi fasadowymi względami pewnie jesteśmy do siebie bardzo podobni.

     Każdy u nas z lekkim przekąsem mówi lub pisze o kolejnym zwycięstwie wyborczym Putina. Jednak moim zdaniem wielka Ojczyzna Dostojewskiego i Tołstoja to nie jest świat, który można w skali jeden do jednego porównywać UE.

     W pięknej i jednocześnie olbrzymiej Rosji nie brakuje mądrych i postępowych ludzi. Pomimo wszystko na wchodzie zawsze rządziły jednostki. I niezależnie, czy to był car, czy towarzysz pierwszy sekretarz lub teraz prezydent, to na Kremlu musiał działać potężny człowiek.

     Poniekąd również dla świata lepiej jest jeżeli w Rosji panuje porządek. Owszem jest strach, że zbyt wszechwładny przywódca Wielkiej Rosji może ruszyć na podbój zachodu. Jednak pomimo wszystko lepiej, że gospodarzem Kremla jest silna postać niż demokratyczna marionetka, która nie radzi sobie z kierowaniem światowym mocarstwem.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 marca 2018 16:25
 • niedziela, 18 marca 2018
  • ALE JAKI JEST MAREK MAKEN ?

   Dzisiaj okazjonalnie i krótko napiszę o sobie. Chociaż nie lubię zbytnio samoocen to jakoś postaram się przedstawić Państwu co ze mną jest.

     Należę do grona indywidualistów. Z reguły pozostaję w opozycji do wszystkiego co jest popularne i powszechne. Zawsze byłem pracowity, wytrwały, nieustępliwy. I potrafiłem poświęcać swój czas w imię ważnych spraw. Jestem impulsywny, bywa, że porywczy. Jednak wolę gdy mówią o mnie, że jestem pełnokrwisty.

     Mam charakter raczej w stylu petardy. Wybucham jednak nie mam ochoty na przedłużające się pokazy fajerwerków. Oczywiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem wojny. Uważam, że lepiej jest się godzić niż toczyć bezsensowne konflikty.Lubię pływać, zwłaszcza w morzu. Kiedyś byłem sprinterem w bieganiu. Na dystansie 60 metrów trudno było mnie pokonać.

     Należę do grona niepoprawnym marzycieli. Dusza artystyczna. Od wczesnego dzieciństwa rysowałem. A potem grałem, śpiewałem i pisałem teksty piosenek. Jestem fanatycznym kibicem znienawidzonego w całym kraju klubu. W latach osiemdziesiątych XX wieku nie opuszczałem na trybunach ani jednego meczu. Klika razy prowadziłem doping.

     Od II połowy lat 70-tych punkowałem. Włosy robiłem sobie na mydło. Byłem skórzanym punkiem. Ciężkie buty, jednak na tyłku zawsze nosiłem markowe jeansy.

     Politycznie poznałem wielu topowych działaczy partyjnych, ale nigdy nie kąpałem się w bagnie walki o władzę. Kiedyś wydawało mi się, że jestem bardziej prosocjalny, ale dzisiaj myślę, że opowiadam się przede wszystkim za racjonalnością.

     Ciągle gram rocka. Chociaż przez 12 lat nie dotykałem, żadnego instrumentu to od 4 zastąpiłem gitarę basową, gitarą rytmiczną.  A tak już pisząc w dużym skrócie to z reguły walę prosto z mostu to co myślę. I nie boję się stanąć za prawdą przeciwko znacznie mocniejszym ode mnie przeciwnikom.

      Pomimo, że w sztuce cenię awangardę to pod względem manier jestem absolutnym wyznawcą tradycyjnych zasad wychowania. Bardzo często używam słów przepraszam, dziękuję i proszę. I na tym może poprzestańmy, żeby zbytnio nie zanudzać.

   Marny Składacz Słów, czyli Marek Maken


   P.S. A i jeszcze jedno jestem złośliwy, jednak nie trzymam zbyt długo urazy i nie bawi mnie knucie przeciwko innym.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 marca 2018 19:34
 • piątek, 16 marca 2018
  • KOMU SŁUŻY 500 PLUS ?

   Dla kogo jest program 500 plus? Myślicie Państwo, że dla Polski? Proszę wybaczyć, ale moim zdaniem mylicie się, nie biorąc pod uwagę ważnych faktów.

     Z naszego pięknego kraju, jak emigrowali ludzie na zachód tak wciąż emigrują. Dlaczego Polacy opuszczają mlekiem i miodem płynącą krainę? Po prostu nad Wisłą są obozy pracy. A zarobki i świadczenia emerytalne to żenada.

     Więc jeżeli, ktoś się łudzi, że kolejne pokolenia Polaków będą zasuwały za psie grosze. I funkcjonowały w atmosferze nieustannego wyzysku na rzecz rozbudowanej sfery podatkowej, przy jednoczesnym utrzymywaniu rolników oraz dzieciorobów to pozostaje w błędzie.

     Wyjątkowo niesprawiedliwy program 500 + będzie służył państwom zachodnim, oferującym naszym rodakom godziwe zarobki oraz spokojne życie. Więc jeżeli nie zastąpimy - w systemie sprawowania władzy - propagandy politycznej, racjonalnym obniżaniem podatków to marnie skończymy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   piątek, 16 marca 2018 16:55
 • czwartek, 15 marca 2018
  • UCZCIWI OSZUŚCI

   Każdy z nas zna, jak nie z widzenia to nawet z imienia i nazwiska, szubrawców, którzy dorobili się majątków na łamaniu prawa oraz ludzkiej krzywdzie.

     I co się dzieje dzisiaj z gangsterami? Myślicie, że potracili majątki i klepią biedę w zakładach karnych o zaostrzonym rygorze? No , nie rozśmieszajcie mnie swoją wizją infantylnej sprawiedliwości.

     Wielu tak zwanych ,,Czarusi" to obecnie dobrze sytuowani deweloperzy, przedsiębiorcy lub właściciele film ochroniarskich. Nie oszukujmy się po upadku komuny fortun nie dorabiali się stoczniowcy, górnicy. I tyrający za marne grosze sprzedawcy z wielkopowierzchniowych sklepów.

      W Polsce podobnie jak w Rosji nigdy nie było lustracji ekonomicznej. A przestępcy swobodnie wpuszczali w obieg olbrzymie środki finansowe zdobyte w niewyjaśnionych okolicznościach. Dlatego uczciwość oraz prawo są w głębokiej pogardzie pośród naszego społeczeństwa.

      Nad Wisłą ciężka praca nie popłaca. W RP królują głównie wszelkiej maści szmalcownicy. Co gorsza, pomimo szumnych zapowiedzi, gołym okiem widać, że złodzieje w dalszym ciągu mają w głębokim poważaniu prawo oraz sprawiedliwość.

      Oszuści muszą teraz jedynie inaczej się maskować. Jednak jak kołowali, tak wciąż kołują. I widać to od Bałtyku po Tatry.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   czwartek, 15 marca 2018 16:15
 • środa, 14 marca 2018
  • NAJLEPSZY JEST SEN

   W dzisiejszych czasach ludzie chcą być nieustannie aktywni. Dlatego żądają od lekarzy i farmaceutów medykamentów, które zapewniają nieustannie doskonałe samopoczucie.

     Większość osób rano podnosi sobie ciśnienie kawą lub pijąc napoje energetyczne. Na ból głowy, gardła lub katar olbrzymie rzesze miłośników pracy połyka wszelkiego typu pastylki.

     Natomiast dla poprawy nastroju niejeden z nas objada się słodyczami, pije alkohol, pali zioła lub szprycuje się narkotykami.
   Skutki zgubnego postępowania są zazwyczaj opłakane. Dotykają nas nieuleczalne choroby wywołane przez stres oraz blokowanie kataru itp..

     Wszyscy zapominamy o tym, że najlepszym lekarstwem na zdrowie jest sen. Człowiek wyspany jest bardziej radosny, wydajny oraz zdrowszy. Jednak o taniej recepcie na zdrowie nie znajdziecie Państwo informacji w medialnych reklamach.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   środa, 14 marca 2018 19:37
 • wtorek, 13 marca 2018
  • POLSKA DOJNA KROWA ?

   Dopóki byliśmy dojną krową to wszystkim się podobaliśmy. A teraz nagle gdy przestaliśmy dawać się robić w konia oraz bronić swoich interesów to nagle staliśmy się bardzo złym państwem.

     Za komuny Moskwa traktowała Polskę niczym kolejną republikę ZSRR. Jak mawiali bardziej doświadczeni życiowo ludzie:

   - Na wschód wysyłaliśmy jabłka. A ze wschodu otrzymywaliśmy pomoc w postaci ogryzków na kompoty.

     Ostanie prawie trzydzieści lat RP stanowiła idealny obszar do robienia znakomitych interesów dla wszelkiej maści były komuchów oraz zachodnich koncernów doskonale się dogadujących z partyjnymi kacykami.

     Żeby nie przynudzać zbytnio pozwolę sobie przypomnieć Państwu kilka elementów pomnażania prywatnych majątków kosztem całego społeczeństwa RP:

   - dzika prywatyzacja, z której przeciętny Kowalski nic nie miał,
   - oferowanie nam lichwiarskich kredytów oraz usług zachodnich wykonawców, niszczący rodzimy przemysł oraz usługi,
   - VAT-owska karuzela, czyli zabór olbrzymich kwot pieniędzy.

   Więc, gdy po latach zmądrzeliśmy to natychmiast staliśmy się nieznośnymi rozrabiakami, łamiącymi międzynarodowe prawo.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mmmarciniak
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 marca 2018 16:13

Archiwum

Kanał informacyjny