UŚMIECH DO KOŃCA

Wpis

poniedziałek, 11 lutego 2019

WYRZUTNIE RAKIETOWE ZAMIAST SZPITALI ?

W Światowym Dniu Chorego przyszła mi do głowy kompletnie postrzelona myśl. No, cóż obawiam się, że media raczej nie zajmą bolesną tematyką.

Sytuacja w publicznej służbie zdrowia - lekko rzecz biorąc - jest daleka od ideału. I niestety jakoś nie widać nadziei na raptowną poprawę działań z zakresu leczenia.

Wychodzi na to, że bardziej opłaca się kupić baterię nowych wyrzutni rakietowych niż budować nowe szpitale oraz oddłużać istniejące placówki medyczne. No, bo w sumie leczenie jest mało spektakularnym zajęciem. A wystrzał z armaty robi oszałamiające wrażenie.

Więc lepiej podnieść wynagrodzenia po prawie 700 zł miesięcznie wojakom niż służbom medycznym. Koniec, końców obiektów militarnych strzegą firmy ochroniarskie, wyłonione w przetargach. A w szpitalach trzeba robić zastrzyki dzień w dzień 24 h na dobę.

Zresztą po co nam młodzi oczytani ludzie? Najważniejsze, żeby byli silni. I gotowi do odpierania ataków nieprzyjaciela. Więc lepiej kupić czołgi niż inwestować w edukację.

I tak można dalej mnożyć absurdalne porównania. Niestety obawiam się, że gdzieś się pogubiliśmy w systemie wydatków, bo skoro nie stać nas na nowoczesne leki to chyba bez sensu jest wstawianie w drzwi - ubogiego domostwa - nowoczesnych zamków oraz kosztownych alarmów?

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
mmmarciniak
Czas publikacji:
poniedziałek, 11 lutego 2019 17:43

Polecane wpisy

  • CYWILIZACJA KAMIENIA ŁUPANEGO

    Kontynuując temat postępującej głupoty, wczoraj śmiałem się na całego, słuchając  w audycji radiowej sondy ulicznej, przeprowadzonej wśród młodzieży.  

  • CAŁKIEM ZGŁUPIELIŚMY

    Sytuacja, związana z zanieczyszczaniem środowiska naturalnego, przybrała już formę skrajnie krytyczną. Za kilkanaście lat  w morzach i oceanach mogą całkow

  • EKSPRESOWO Z GRÓJCA DO WARSZAWY

    Szanowni Czytelnicy  moich przemyśleń oraz spostrzeżeń, jeżeli jesteście zmuszeni przemieszczać się po kraju lub lubicie podróżować, to jadąc drogą krajową